Pomoc rodzinom z Gwatemali w czasach pandemii

Gwatemala już od początku została bardzo dotknięta pandemią. Pomimo małej liczby zakażeń w kraju, zostały wprowadzone liczne obostrzenia. Polegały między innymi na wprowadzeniu godziny policyjnej po 4 po południu - w ciągu dnia można było wyjść jedynie do sklepu, lekarza lub apteki. Przez kilka miesięcy nie działały środki transportu publicznego, zamknięte zostały markety, restauracje, hotele. Granice państwa były zamknięte od marca do września, co spowodowało ogromne straty w turystyce, która do tej pory była największym źródłem dochodu kraju. Wszystkie te zmiany wprowadzone z dnia na dzień spowodowały, że wiele rodzin straciło możliwość pracy i generowania przychodu. Nie byliśmy w stanie pomóc wszystkim. Ale wierzymy, że jeśli pomożemy nawet jednej osobie, to już wiele zmieni. 
W kwietniu zorganizowaliśmy zbiórkę środków wśród naszych klientów. Każda wpłacająca osoba, otrzymała kupon o wartości swojej wpłaty. W sumie zebraliśmy ponad 1600zł. Pieniądze zostały wysłane do Vicky i Glorii z organizacji Nuevo Amanacer. Dziewczyny za otrzymane pieniądze zakupiły jedzenie oraz najpotrzebniejsze środki higieniczne. 
Produkty przekazano najbardziej potrzebującym rodzinom z wioski San Andres Itzapa, w której działa organizacja. 
Chcielibyśmy w imieniu naszym oraz organizacji Nuevo Amanecer z całego serca Wam podziękować!

 


Z zebranych środków zakupiono między innymi: fasolę, ryż, makaron, jajka, cukier, mąkę, papier toaletowy, mydło.
Być może nie wszystkie środki ostrożności zostały zachowane w trakcie przekazywania pomocy, ale uwierzcie, w wiosce, która została odcięta od świata, większym zagrożeniem niż wirus była izolacja, samotność, brak poczucia bezpieczeństwa i głód.
Manuel (z lewej) i Klemente (z prawiej), synowe Vicky, podopieczni organizacji Nuevo Amanecer, bardzo aktywnie uczestniczyli w rozdawaniu środków pomocy potrzebującym osobom. 
Vicky (po prawej ), córka założyciela organizacji Nuevo Amanecer, koordynatorka i nauczycielka. 


Odi, córka założyciela organizacji, była podopieczna, obecnie pomoc nauczycielska w organizacji, wręcza paczkę jednemu z mieszkańców San Andres. 


Don Manuel (po prawej), założyciel organizacji, oraz Manuel (po lewej)
Chcielibyśmy jeszcze raz, w imieniu naszym oraz organizacji Nuevo Amanecer, z całego serca Wam podziękować!
Jesteśmy niezwykle dumni, że mamy tak wspaniałych, a przede wszystkim empatycznych klientów! 

GRACIAS!