Odpowiedzialność społeczna

 

Staramy się, aby nasza marka była rozpoznawalna jako marka odpowiedzialna społecznie, szanująca ludzi i ich niezwykłą pracę ora środowisko naturalne.

1. Wspieramy ludność lokalną.

Naszymi dostawcami są tylko i wyłącznie małe rodzinne, zakłady produkcyjne. Każda współpraca to dla nas przepiękna relacja, która pozwala rozwijać się obu stronom. Każdy rękodzielnik za swój produkt otrzymuje tyle ile sobie zażyczy, nigdy nie negocjujemy cen. Rozmawiamy z rzemieślnikami, ich rodzinami, staramy się poznawać ich potrzeby, cele marzenia i wspólnie dążyć do ich realizacji. Na przestrzeni kilku lat tworzenia marki jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jak wiele ta współpraca zmieniła w życiu naszych partnerów.

2. Troszczymy się o środowisko.

Mieszkamy w Ameryce Łacińskiej od prawie 5 lat i problem ze śmieciami prześladuje nas od samego początku. Brakuje tutaj przede wszystkim organizacji oraz edukacji w tej kwestii. Poza tym, że sami staramy się chociażby segregować śmieci, pomimo tego, że jest to bardzo problematyczne, nie wiele możemy zmienić po tej stronie oceanu. Wierzymy jednak, że nawet małe działanie to mały kroczek ku zmianie na lepsze. Ze świadomością tego jak wygląda to w Ameryce Środkowej, pragniemy, aby nasze produkty były jak najbardziej ekologiczne. Jeśli zastanawiasz się dlaczego pudełko jest szare, bure i ponure... to jest odpowiedź, bo szanujemy naszą matkę ziemię. 

3. Nie dążymy do perfekcji

Wiele lat zajęło nam przekonanie się, że w rękodziele wcale nie chodzi o to, żeby ten produkt był idealny. Nasze produkty wykonywane są od początku do końca ręcznie, w większości artyści do swoich produktów używają produktów naturalnych. W tym przypadku niemożliwe jest stworzenie przedmiotu, który będzie perfekcyjny, niczym ściągnięty z linii produkcyjnej. Pokochaliśmy to, że każdy centymetr skóry juchtowej jest inny, bo skóra naturalna może mieć skazy i przebarwienia. Nie przeszkadza nam to, że bluzka wykończona jest fastrygą, bo może pani haftująca nie ma jeszcze maszyny do szycia. Staramy się budować jak najlepszą jakość, ale nie wymuszając na artystach czegoś, czego po prostu nie są w stanie zmienić.

4. Każdy nasz produkt jest inny

Od początku chcieliśmy, że nasz sklep oferował produkty niepowtarzalne i unikatowe. Każda nasza torebka jest inna, ma inny wzór, a jeśli tego wzoru nie ma to zapewniamy, że każdy kawałek skóry z jakiej uszyte zostały torby jest różny. Nie zamawiamy jednej partii bransoletek o tym samym wzorze, a pozwalamy tworzyć artystom według ich pragnień i inspiracji w momencie tworzenia. Chcemy, żeby każdy nasz klient otrzymywał coś, czego nikt inny nie będzie miał. Nie chcemy, żeby rękodzielnicy realizowali wyszczególnioną listę zamówień. Pragniemy, żeby artyści czuli się wolni w trakcie pracy i mogli się ciągle rozwijać tworząc nowe modele, wzory, kombinacje kolorystyczne.