Jak robione są Twoje buty

Wszystkie buty projektowane są przez Jose i robione ręcznie przez niego lub jednego z jego pracowników. Każdy nasz klient powinien wiedzieć jak powstaje jego but krok po kroku !
Większość butów robionych przez Jose jest wykonywanych na zamówienie. Podstawą jest dokładny wymiar stopy, aby but był idealnie dopasowany. Nasze buty mają rozmiary uniwersalne, jednak to my wybieramy rodzaj skóry i wzór huipil'a i to jest chyba najprzyjemniejszy moment w produkcji. Poza odbiorem oczywiście !
Po wybraniu skóry, nanoszony jest uniwersalny szablon dla danego rodzaju buta i w danym rozmiarze. Ze skóry wycina się kształt, który będzie następnie użyty do górnej częśi buta. 
Kiedy skóra jest już wycięta, jeden z pracowników nakleja i przyszywa huipil.
Wszystkie części skóry łączy się w całość i kształtuje górną część buta, następnie naszywając do tego dolną część (jeszcze nie podeszwę). Dopiero kiedy but jest w całóści gotowy, dokleja się sztywną, przygotowaną wcześniej podeszwę, a następnie całość obszywa.
W niektórych butach (np. jazzówkach) dodatkowo przybija się podeszwę do reszty za pomocą małych gwoździków albo przyszywa tak jak w przypadku trampek.
Ostatecznym krokiem jest nadanie kształtu buta. Do środka wkłada się specjalny drewniany model. W ten sposób kształtuje się jego ostateczny wygląd, dopracowuje każdy szczegół i poleruje.
Kiedy kształt jest idealny, tworzone są dodatki, np. dziurki na sznurówki, gumki regulujące lub szlufki w przypadku botków (dostepne w naszym sklepie w sezonie jesiennym).
Nie jest tak, że wszystkie buty robione są jednakowo. Każdy warsztat ma swoją technikę, którą przekazuje się z pokolenia na pokolenie od czasów kiedy but był postrzegany jako przedmiot luksusowy, który ma służyć przez całe nasze życie, a zakup jednej pary wiązał się ze sporą inwestycją. 
To cała magia ręcznie robionych butów.
Nie ma drugiej takiej pary na świecie.