HISTORIA RODZINY PUC

Rodzinny warsztat, w którym wykonywane są papierowe lampy i zegary. Założycielem jest Pan Reginaldo, a głównym sprzedawcą Hugo, chłopak którego poznaliśmy kiedyś na markecie w Antigua. To on opowiedział nam historię swojej rodziny, która nas urzekła, tak samo jak produkty, które sprzedaje. A brudne ręce świadczyły tylko jak dużo czasu musi spędzać w warsztacie.  Reginaldo Puc mieszka wraz z rodziną w Sumpango, i do 1989 pracował w Antigua jako murarz, jednak pewnego dnia Meksykański zleceniodawca Pablo dostrzegł, że Reginaldo oprócz zdolności malarskich ma wiele innych, tym samym poprosił go o pomoc przy innych pracach. Współpraca przebiegała świetnie, Pablo zaproponował tworzenie produktów z papieru z odzysku. Reginaldo był odpowiedzialny za produkcję, a Pablo za administrację. Na początku wykorzystywano tylko papier z makulatury, z czasem Reginaldo zaczął eksperymentować, dodawać kolejne materiały takie jak bawełna czy suszone kwiaty, tak właśnie uzyskał główny materiał naszych lamp czyli “papier różany”. W 2003 roku Reginaldo zdecydował się zaryzykować i działać niezależnie, stwierdził, że jeśli będzie robił to co kocha, to odniesie sukces.
W 2004 otworzył sklep, jednak okazał się niepowodzeniem, być może zła lokalizacja, produkt był także nowy, ludzie nie byli przekonani do produktów z papieru z recyklingu. W 2005 roku znalazł lepszą lokalizację i z czasem sklep zaczął generować zyski. Od tamtej pory Reginaldo tworzy nieustannie nowe projekty, mieszając różne techniki i materiały, tak aby każdy produkt był unikatowy. Nie przestaje szukać nowych kwiatów i wzorów.
Hugo jest jego drugą ręką, oprócz pomocy w warsztacie, zajmuje się prowadzeniem sklepu, kontaktem z klientami, mediami. Dumny z rodzinnej tradycji i zdolności artystycznych swojego taty, dba o to, żeby każdy klient wychodził ze sklepu z uśmiechem.