HISTORIA RODZINY PUC

aktówka damska torebki torba ręcznie robiona kuferek plecak bluzka portfel skórzana handmade rękodzieło unikatowe z Meksyku vintage klasyczny skóra naturalna podróż Etsy Gwatemala biżuteria bransoletki kolczyki korale zapatyści naszyjnik prezent premium góralska skórzana torebka torebka ze skóry torebka 100% skóra skóra naturalna torebka torebki ze skóryskórzane torebki ciekawe torebki damskie ze skórytorby skórzane skórzane torby torebka semprearte torebka góralska torebka ze wzorami brązowa torebka torebka brązowa damska damska torebka Torebka meksyk Torebka maroko Meksyk Marokańskie wzory Maroko rękodzieło
Rodzinny warsztat, w którym wykonywane są papierowe lampy i zegary. Założycielem jest Pan Reginaldo, a głównym sprzedawcą Hugo, chłopak którego poznaliśmy kiedyś na markecie w Antigua. To on opowiedział nam historię swojej rodziny, która nas urzekła, tak samo jak produkty, które sprzedaje. A brudne ręce świadczyły tylko jak dużo czasu musi spędzać w warsztacie.  Reginaldo Puc mieszka wraz z rodziną w Sumpango, i do 1989 pracował w Antigua jako murarz, jednak pewnego dnia Meksykański zleceniodawca Pablo dostrzegł, że Reginaldo oprócz zdolności malarskich ma wiele innych, tym samym poprosił go o pomoc przy innych pracach. Współpraca przebiegała świetnie, Pablo zaproponował tworzenie produktów z papieru z odzysku. Reginaldo był odpowiedzialny za produkcję, a Pablo za administrację. Na początku wykorzystywano tylko papier z makulatury, z czasem Reginaldo zaczął eksperymentować, dodawać kolejne materiały takie jak bawełna czy suszone kwiaty, tak właśnie uzyskał główny materiał naszych lamp czyli “papier różany”. W 2003 roku Reginaldo zdecydował się zaryzykować i działać niezależnie, stwierdził, że jeśli będzie robił to co kocha, to odniesie sukces.
W 2004 otworzył sklep, jednak okazał się niepowodzeniem, być może zła lokalizacja, produkt był także nowy, ludzie nie byli przekonani do produktów z papieru z recyklingu. W 2005 roku znalazł lepszą lokalizację i z czasem sklep zaczął generować zyski. Od tamtej pory Reginaldo tworzy nieustannie nowe projekty, mieszając różne techniki i materiały, tak aby każdy produkt był unikatowy. Nie przestaje szukać nowych kwiatów i wzorów.
Hugo jest jego drugą ręką, oprócz pomocy w warsztacie, zajmuje się prowadzeniem sklepu, kontaktem z klientami, mediami. Dumny z rodzinnej tradycji i zdolności artystycznych swojego taty, dba o to, żeby każdy klient wychodził ze sklepu z uśmiechem.