Finał zbiórki 2020 !

W tym roku po raz kolejny zorganizowaliśmy zbiórke pieniędzy na wyprawki szkolne dla naszych podopiecznych z organizacji Nuevo Amanecer w Gwatemali. Udało nam się zebrać aż 1633 zł. Rok szkolny w Gwatemali zaczyna się wraz z rokiem kalendarzowym, więc już na początku okresu przedświątecznego na platformie zrzutka.pl uruchomilismy możliwość wpłat. Otrzymane środki pochodziły od naszych znajomych, rodzin oraz klientów SempreArte.


Obecnie na zajęcia do organizacji przychodzi 25 dzieciaków z wioski San Andres Itzapa. Wszystkie dzieci pochodzą z rodzin Majów, którzy w Gwatemali są niestety najbiedniejszą częścią społeczeństwa. Na początku roku szkolnego dzieci w szkołach otrzymują listę przedmiotów, niezbednych do uczestnictwa w zajęciach. W pierwyszym tygodniu stycznia przekazaliśmy zebrane środki Vicky i Glori, które są córkami założyciela oranizacji oraz stałymi opiekunkami dzieci w organizacji. Dziewczyny dokonały zakupów zgodnie z listą otrzymaną od dzieci oraz wiedzą na temat tego, co każda rodzina potrzebuje. Każde dziecko otrzymało wyprawkę, na którą składały się między innymi takie przedmioty jak: zeszyty, długopis, ołówek, kredi, klej, farbki, flamastry. Oprócz tego trójka z nich otrzymała od nas również plecaki: Chepe i Luis, których sytuacja materialna jest bardzo zła, a także Arlyn, dziewczynka, która jest zawsze niezwykle aktywna i pomocna. Chcieliśmy jej to wynagrodzić.


Cześć środków przeznaczylismy również na zakup rzeczy, które przez cały rok bedą służyć w organizacji: wycinanki, nozyczki, kleje, bibułę. Kupiliśmy również środki higieniczne: mydło, papier toaletowy i kuchenny, płyn do mycia naczyn.
W imieniu naszym, założycieli organizacji, dzieci i ich rodziców chcieliśmy bardzo serdecznie wszystkim podziękować !
Warto, warto pomagać ! Tylko spójrzcie na te twarze ! :) 

Diego

Arlyn z mamą i braciszkiem

Clemente

Manuelito

Susi z mamą i siostrzyczką

Checpe (chłopak w środku) z mamą, siostrami i braciszkiem

Gerardo z mamą

Emanuel