Naturalny kolor naszych toreb ze skóry juchtowej

Torebki, które wykonywane są w warsztacie Pana Cruza robione są ze skóry juchtowej, garbowanej ręcznie. Garbowanie skóry wykonywane jest z użyciem roślinnych garbników, a swój naturalny kolor zawdzięcza tylko i wyłącznie promieniom słonecznym. 
Na początku, zaraz po jej przygotowaniu, skóra rozwieszana jest na zewnątrz warsztatu, aby mogła naturalnie wyschnąć. Bardzo ważne znaczenie ma tutaj pogoda, a raczej sezon w Meksyku. W trakcie pory deszczowej schnięcie skóry trwa znacznie dłużej. Z reguły jednak, w przeciętnych warunkach trwa to około 2- 3 dni.
Torebki wykonywane są z już suchej skóry. Przed poddaniem jej działaniu promieni słonecznych, skóra jest bardzo jasna, ma kolor beżowy. Bardzo często torebki, które widzicie w naszych relacjach z warsztatu wyglądają zupełnie inaczej niż ich ostateczna wersja. 
Po wykonaniu wszystkich toreb z danego zamówienia panowie kaletnicy rozkładają wszystkie torebki na zewnątrz warsztatu. To wtedy dochodzi do najważniejszego procesu, zmieniającego kolor naszych toreb. Promienie słoneczne działają na skórę bydlęcą tak jak na skórę człowieka. Wraz z czasem skóra się opala, a kolor torebki zmienia się w kolor brązowy. 
Na poniższych zdjęciach możecie zauważyć zmiany w kolorze toreb w przeciągu kilku dni. 
Proces nabierania koloru nie kończy się wraz z wyjazdem torebki z warsztatu. To niekończąca się zmiana, która trwa wraz z użytkowaniem produktu. Torebki z czasem stają się ciemniejsze, a ich wzory stają się bardziej wyraziste. 
Torebka Carmen Mała po dwóch latach użytkowania.